Polska Federacja Tańca
Polska Federacja Tańca
szukaj
Start > O nas > Historia Federacji
Historia Federacji

Polska Federacja Tańca powstała w roku 1994.

Pierwszym Prezesem przez okres 2 lat był Ryszard Nowogórski z Warszawy.

W roku 1996 na wniosek Walnego Zgromadzenia członków zwołanego z inicjatywy dzisiejszego Honorowego Prezesa Piotra Galińskiego nowym Prezesem wybrany został Zbigniew Bujakowski z Piotrkowa Trybunalskiego i funkcję tę pełnił do roku 2004. 

w roku 2004 podczas Walnego Zgromadzenia nowym Prezesem wybrany został Piotr Patłaszyński i funkcję tą pełni do dziś. Od dnia 10.12.2012 roku Piotr Patłaszyński pełni również funkcję Sekretarza Narodowego IDO w Polsce.

Polska Federacja Tańca to stowarzyszenie złożone z trenerów, choreografów i pedagogów tańca, skupiających w swych klubach niezrzeszone ilości młodych, zdolnych tancerzy, którzy TANIEC traktują jako swoją drogę życia.

Wielu z nich osiągnęło SUKCES, nie tylko zdobywając liczne tytuły Mistrzów Polski, Europy czy Świata, ale wkroczyli też na drogę tańca zawodowego - są studentami międzynarodowych uczelni tanecznych, ich stypendystami, zakładają swoje szkoły, są sędziami i działaczami, trafili również do telewizji - większość zwycięzców Telewizyjnego Show YOU CAN DANCE to byli lub obecni tancerze PFT!

Honorowym Prezesem PFT od roku 1996 jest Piotr Galiński, wybitny polski choreograf, juror programu Taniec z Gwiazdami, sędzia klasy Międzynarodowej IDO.

Jesteśmy organizatorami wielu edycji Krajowych Mistrzostw IDO, eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata. Od roku 2001 PFT jest Patronem, sponsorem oraz współorganizatorem jednej z największych na świecie imprez tanecznych - World Dance Week w Mikołajkach, które od roku 2008 są oficjalnymi Mistrzostwami Świata IDO.

Nasi tancerze brali udział w zawodach tanecznych na  całym świecie, między innymi w: Rosji, na Ukrainie, na Białorusi, Węgrzech, Czechach, na Słowacji, we Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii, Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, Litwy, Łotwy, Serbii, Chorwacji, na Gibraltarze, w USA, Kanadzie, Japonii, RPA i innych.

Już dziś zapraszamy tancerzy i zespoły
do naszej Organizacji, z nami osiągniesz Sukces! Warto do nas dołączyć!
#PFT Polska Federacja Tańca
Polska Federacja Tańca
ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock
NIP: 771-23-49-760, REGON: 590481318
tel. 0 663 601 317


International Dance Organization

Jesteśmy zrzeszeni
w International Dance Organization


Facebook

     Ta strona używa cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie