Po wielu latach pracy i zbieraniu doświadczenia, organizując dziesiątki zawodów na różnych poziomach zaawansowania i w przedziałach wiekowych, opracowaliśmy reguły przyznawania punktów za osiągnięcia. Szczegóły i przykłady podane są w załączonych materiałach, prosimy o zapoznanie się z nimi. W razie pytań proszę o kontakt na adres: j.sennewald@pft.org.pl ; m.gawron@pft.org.pl
WAŻNE:
→ Na podstawie zdobytych punktów za dany turniej, tancerze będą kwalifikowani do poziomów zaawansowania (lig) wyższych lub niższych. Punkty nie będą się sumowały tzn. zdobyte punkty na jednych zawodach decydują o przypisaniu do poziomu zaawansowania na kolejny turniej, a nie suma punktów z kilku zawodów. W przypadku braku zdobytych punktów (czyli przed pierwszym startem) ligę tancerza/zawodnika określa instruktor/trener
→ Trener/instruktor może zgłosić tancerza do wyższej ligi z pominięciem niższych lig, ale nie może go zgłosić do niższej ligi, gdy był on sklasyfikowany w wyższej lidze.
→ Ligi D i C są ligami „stałymi” tzn. po osiągnięciu poziomu ligi D lub C nie ma możliwości powrotu do niższej ligi.
→ W ligach B, A, S zawodnicy, którzy nie zdobędą wymaganej ilości punktów zostaną sklasyfikowani, na kolejne zawody, do niższej ligi.